Hakkımızda

Rudder Havacılık, günümüzde çeşitli sektörlerde git gide yaygınlaşan insansız hava araçları alanında havadan görüntüleme, donanım, yazılım geliştirme ve/veya uyarlama, yenilikçi İHA uygulamaları, eğitim ve anahtar teslimi sistem projeleri ile eksiksiz hizmet veren bir çözüm sağlayıcıdır.
 
Yerli ve milli teknoloji çalışmalarını destekleyen Rudder Havacılık, kökleri 1997 yılına dayanan, 2005 yılında kurumsal ismini almış, Türkiye'de karbon lazer sistemleri ile kamu, özel sektör kuruluşlarının çözüm ortağı olarak, model ve insansız hava aracı parçaları kesimi ve üretimi yapmış olan ilk firmalar arasında yer almaktadır.
 
Rudder Havacılık, kuruluşundan bugüne kadar Danışmanlık ve Eğitim olmak üzere iki temel alanda hizmet vermektedir.
 
DANIŞMANLIK:
 

Danışanlarının kullanım alanlarını, amaçlarını analiz ederek doğru İHA – İnsansız Hava Sistemine, platformuna karar verebilmeleri için yeterli bilgi ve donanıma sahip olunmasını sağlamaktadır.
 
EĞİTİM:
 
2017 – 2021 yılları arasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden almış olduğu TR-İHA-E-13 İnsansız Hava Aracı Pilot Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesi ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ÖZEL İNSANSIZ HAVA ARACI (İHA) AKADEMİ İNSANSIZ HAVA ARACI PİLOTU YETİŞTİRME KURSU ile ülkemize birçok İHA0 ve İHA1 Pilotu yetiştirmiştir.
 
Rudder Havacılık, eğitimleri 2022 yılı itibari ile eğitimleri Başkent Üniversitesi Eğitim, Danışmanlık Ve Araştırma Merkezi ( BEDAM ) bünyesine taşımış, ülkemiz genelinde çeşitli liseler, üniversiteler ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının çözüm ortağı olarak farklı yaş ve meslek grubu katılımcılara İHA0 ve İHA1 kategorilerinde eğitimler vermeye, başarılı katılımcıları sertifikalamaya, aynı zamanda farklı sektörlerde ihtiyacınıza yönelik, kullanıcıya özel çeşitli pratik ve teorik drone eğitim kursları vermeye devam etmektedir.
 
Sizi dinliyor, anlıyor, ihtiyaçlarınızı doğru analiz ediyor ve sizin için uzman kadromuz ile  ihtiyaçlarınıza yönelik profesyonel çözümler üretiyoruz.
 
Hedeflerinize bizimle ulaşın, bizimle mutlu olursunuz.